Aktuálně

Sbírka na pomoc lidem zasaženým tornádem. Děkujeme za vaši pomoc
25. června 2021 Charita Česká republika

Sbírka na pomoc lidem zasaženým tornádem. Děkujeme za vaši pomoc

Jižní Moravou se ve čtvrtek večer a v noci na pátek přehnala silná bouře s krupobitím a tornádem a zanechala po sobě mohutné škody. Vyžádala si oběti na životech a zranily se při ní stovky lidí včetně dětí. Charita bezprostředně pomáhá v zasažených oblastech a vysílá intervenční týmy. Diecézní charita Brno organizuje sbírku na pomoc zasaženým lidem po ničivém tornádu na Hodonínsku a Břeclavsku. Dary budou využity na pomoc v konkrétních obcích.

Nová vrchní sestra Domova sv. Aloise
2. září 2021 Městská charita Plzeň Domov sv. Aloise

Nová vrchní sestra Domova sv. Aloise

Posilujeme náš tým a vítáme novou kolegyni. Stále se snažíme zvyšovat naše odborné personální zázemí, a i proto se v nedávné době stala novou členkou našeho týmu Bc. Lenka Němcová.   Lenka je povoláním všeobecná sestra, její odborností je zejména oblast ošetřovatelská péče o křehké seniory, kde našim klientům může nabídnout ucelenou péči související se zdravím a syndromem demence. Její snahou
a hlavním cílem je proces zkvalitňování poskytované péče.   Zároveň se specializuje na týmovou spolupráci, profesní vztahy. Podporuje otevřenou komunikaci s rodinami i širší veřejností. Sama se dál profesně rozvíjí v postgraduálním vzdělávání.

Nakupujete on-line? Můžete nás tím podpořit!
27. července 2021 Aktuality

Nakupujete on-line? Můžete nás tím podpořit!

Na odkaze https://bit.ly/30Kc-pro-Mestskou-charitu-Plzen si přidejte Pomocníka a my za to dostaneme bonus 30 Kč. S givtím Pomocníkem pak můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. Akce platí od 27. 7. do 30. 7. 2021.  Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku, vážíme si toho. :-)

Pomozme obyvatelům Stebna
29. června 2021 Diecézní charita Plzeň

Pomozme obyvatelům Stebna

V noci z 24. na 25. června se Stebnem v okrese Louny přehnala ničivá bouře, která zanechala vážné škody na domovech zdejších obyvatel. Pomoci můžete finančním příspěvkem na transparentní účet Diecézní charity Plzeň.

Pravidla pro návštěvy Domova sv. Aloise
9. června 2021 Aktuality

Pravidla pro návštěvy Domova sv. Aloise

Aktualizace 9.6.2021:

Naděje se vrátí. Nová píseň Davida Deyla pomůže rodinám zasaženým pandemií
13. května 2021 Charita Česká republika

Naděje se vrátí. Nová píseň Davida Deyla pomůže rodinám zasaženým pandemií

Už více než rok žijeme s pandemií nemoci covid-19, která významně ovlivnila životy milionů lidí v České republice i po celém světě a způsobila řadu citelných omezení v našich pracovních i společenských aktivitách. Na pomoc těm, kteří přišli o někoho blízkého nebo se dostali kvůli pandemii do vážné situace, vyhlásila Charita sbírku Naděje se vrátí. Středobodem této dobročinné akce je stejnojmenná píseň a videoklip zpěváka Davida Deyla.

Plzeňáci plzeňákům hrají v divadle i pro Charitu
13. dubna 2021 Diecézní charita Plzeň

Plzeňáci plzeňákům hrají v divadle i pro Charitu

Poděkovat všem v první linii, přinést zábavu prostřednictvím vystoupení plzeňských kapel, umělců a herců a v neposlední řadě pomoci lidem v nouzi. To jsou hlavní motivy, které vedly představitele centrálního obvodu Plzeň 3 k uspořádání online akce s názvem Plzeňáci Plzeňákům. Sledovat ji budou moci diváci v neděli 25. dubna od 18:00 hodin zdarma na FB Městského obvodu Plzeň 3, na Plzeň TV a zpravodajském portálu www.plzen.cz.